CHP Madımak’ı unutmadı

2 Temmuz 1993’de Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Sivas’ta Madımak Oteli’nde bulunan 33 şair, yazar, ozan ve 2 otel görevlisi ile birlikte 35 kişinin katledildiği Madımak Katliamı’nın 24. yıl dönümünü dolayısıyla CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan bir açıklama yaptı. Kaplan, bir daha böyle olayların yaşanmaması için birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

CHP Madımak’ı unutmadı Siyaset

Haber: Recep ALTAY

Sivas Katliamı, Madımak Katliamı ya da Madımak Olayı.  2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından organize edilmiş olan Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli'nin yakılması ve 33 yazar, ozan, düşünür ile 2 otel çalışanının yanarak ya da dumandan boğularak hayatlarını kaybetmesi ile sonuçlanan bu olaya tepkiler dinmek bilmiyor. Madımak Olayının 24. yıl dönümünde CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan da basın açıklaması yaptı.

KAPLAN’DAN BERABERLİK ÇAĞRISI

2 Temmuz Madımak Olayı’nın Türkiye tarihi açısından çok önem arz ettiğini söyleyen Kaplan, “1993 yılında Sivas Madımak Otelde 35 kişinin katledildiği bir günün yıl dönümünü yaşamaktayız. Bizler bu aydınlarımızı kaybetmenin acısını halen daha içimizde yaşıyoruz. Bu konuda da herkesin aynı düşüncede olduğunu sanıyorum. Bir daha böyle olayların yaşanmaması için birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde bu olaylar son olmaz. Her zaman aynı durumlarla karşı karşıya kalırız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet