“Sporun siyasetten arındırılmasını istiyoruz!”

CHP İl Başkanı Zeki Kaplan; “Sporun aslında siyasetten arındırılmasını istiyoruz… Sporu sporcuya bırakmak lazım. Siyasetçiler sporcular değil. Biz oradan nemalanmak istemiyoruz.”açıklamasında bulundu.

“Sporun siyasetten arındırılmasını istiyoruz!” Spor

A.İbrahim KARAKULAK/Özel

Elazığspor’un yaşadığı kaos ortamının ardından siyasetin temsilcimiz üzerinde fazlaca hissedildiği iddialarının ardından CHP İl Başkanı Zeki Kaplan gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Başkan Kaplan Elazığspor üzerinden siyasilerin rant elde etme gibi bir nedeninin olmadığını kaydederek; “Elazığspor bütün Elazığlı yurttaşlar için ortak bir değerdir. Elazığspor’un kalkınması, güçlenmesi ve 1. Lige gelmesi bizim için önem arz etmektedir. Elazığ’a dışarıdan spor amacıyla gelen takımların ilimize bırakacakları dövizler çok önemlidir. Hem de Elazığ’ın spor vasıtasıyla diğer illerde etkin bir şekilde gündeme gelmesi de önemli olduğu için temsilcimizin kalkınması, iyi sporcuların gelmesi ve iyi sonuçlar büyük önem taşımaktadır. O nedenle siyasilerin kendilerini nemalandırmamalarını önemsiyoruz. Çünkü burada siyasilerin rant elde etmesi için bir neden yok. Bizim için de diğer siyasi partiler için de Elazığspor’un önem arz ettiğini düşünüyorum ve öyle de olmalıdır. Kurumlarımız imkanları dahilinde Elazığspor’un kalkınması ve güçlenmesi adına kaynak sağlamasını önemsiyoruz. Tabi Elazığspor’un da bu vesileyle elde edilen kaynakların iyi değerlendirilmesini öneriyorum. Kaliteli sporcu yetiştirerek ya da alarak, 1. Lige gelmelerini canı gönülden istiyoruz.  Umarım bu sene küme yükseleceğiz ve iyi bir netice elde edeceğiz. Sayın Başkan Sedat Karataş ve yönetimin de bu konuda çaba harcayacağını umuyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz.”şeklinde konuştu.

“BU TÜR ARZULARI OLANLAR DA KENARA ÇEKİLSİNLER”

Sporun siyasetten arındırılmasını da isteyen Başkan Kaplan, sporun sporculara bırakılmasından yana olduklarını kaydederek; “Sporun aslında siyasetten arındırılmasını istiyoruz. Biz CHP olarak Elazığspor’un güçlendirilmesini isterken kendimizi Elazığspor’un içine katarak, karıştırarak bir şey yapmak istemiyoruz. Sporu sporcuya bırakmak lazım. Siyasetçiler sporcular değil. Biz oradan nemalanmak istemiyoruz. Bu tür arzuları olanlar da kenara çekilsinler. Elazığ kurumları olarak da belediye ve diğer kurumlar Elazığspor’un gelişmesi için bizler de çaba harcamalıyız. Başarılar diliyorum Elazığspor’a.” İfadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet