En güzel ezanı o okudu

Diyanet İşleri Başkanlığı ‘2017 Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ etkinlikleri kapsamında Ezan Güzel Okuma Bölge Yarışması düzenledi. Ülkemizde on bölgede düzenlenen yarışmanın birisi de İlimizde gerçekleşti. 8 yarışmacının katıldığı yarışmada birinci İlimizden Uşşak ve Saba makamıyla ezan okuyan Hıdır Olcaş oldu.

En güzel ezanı o okudu Güncel

Haber: Recep ALTAY

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak ‘Ezan Güzel Okuma Bölge Yarışması’ düzenlendi. On bölgede düzenlenen yarışmanın biriside İlimizde Elazığ İzzetpaşa Camiinde gerçekleşti. Farklı illerden 8 yarışmacının katıldığı yarışmada birinciliği İlimizden Hıdır Olcaş isimli kişi Uşşak ve Saba makamıyla okuduğu ezan ile aldı. Yarışmada ikinci Gaziantep’ten Kadir Kestane, üçüncü ise Adıyaman’dan Yunus Olcay oldu. On bölgedeki yarışmacıların birincileri en son kendi aralarında yarışacaklar. Ödül olarak ise birinciye 10 bin, ikinciye 9 bin, üçüncüye ise 8 bin TL ödül verilecek.

‘HEPİNİZ BİZİM İÇİN BİRİNCİSİNİZ’

Türkiye genelinde on bölgede Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması düzenleneceğini ifade eden Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, “Bu bölgedeki yarışmada İlimizde düzenleniyor. Yarışmada Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve eğitim merkezlerimizden hocalarımız görev yaptı. 8 tane yarışmacı farklı illerden aramızda bulunuyor. Esasında hepsi bizim için birinci ama kural gereği birisi seçmek zorundaydık. Bu yarışmada değerlendirme kriterleri olarak şunlar esas alındı; Eda ve seda, fonetik, diksiyon, tecvit, güzel ses, makam uygulama. Her kategori 25 puan üzerinden değerlendirildi.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

hakan çiçek @ses durumu

03 Temmuz 2017 23:32

Sesi çok iyi değil Mikrofonsuz okuyamaz.kulağı yoruyor

Haber Scripti: Medya İnternet