“Terör değil adalet olsun!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün sabah Adalet Yürüyüşünün 16. gününde yürüyüşe geçmeden önce basın açıklaması gerçekleştirdi. Kemal Kılıçdaroğlu basın açıklamasında, Terörü değil adaleti istiyoruz vurgusu yaptı. 

“Terör değil adalet olsun!” Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN

CHP İnternet sitesinde yer alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yayımladığı basın açıklaması şu şekilde; Kılıçdaroğlu, terörün hâla can yaktığını belirterek, "Terörle mücadele konusunda bizden ne istiyorsunuz siz? Biz size her türlü desteği vermeye hazırız. Biz terörü istemiyoruz, kendi topraklarımızda huzuru ve adaleti istiyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu, “Adalet Yürüyüşümüzün 16.günü yolumuza yine inançla, kararlılıkla devam edeceğiz. Bu küçük basın toplantısını, kısa basın toplantısını şehit aileleriyle birlikte yapıyoruz. Sabahleyin Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret ettik. Gaffar Okkan, Diyarbakır’da terörün en yoğun olduğu dönemde görev yapan emniyet müdürümüz. Terörle mücadele konusunda Gaffar Okkan’ın kararlılığı ve tutumu sadece Diyarbakır’da değil Türkiye’nin her köşesinde takdir toplamıştır. Terörle mücadele de halkın desteğini almak, halkla teröristleri ayırmak konusunda Gaffar Okkan’ın verdiği mücadele, izlediği yol ve yöntem gerçekten son derece değerlidir. Bütün emniyet teşkilatının da Gaffar Okkan’ı örnek almasını yürekten isterim. Teröristler tarafından öldürüldüğünde bütün Diyarbakır yas tuttu. Öldüğü gün, Uğur Mumcu’nun yine bir teröre kurban gittiği gündür. Öldükten sonra doğan çocuklarına Diyarbakırlıların büyük bir kısmı Gaffar adını vermişlerdir. Kendisini rahmetle anıyoruz, şükranla anıyoruz. Allah rahmet eylesin diyoruz. Gaffar Okkan’ı unutmayacağız” dedi.

‘TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA EMİN OLUN SON DERECE SAMİMİYİZ’

Terörden çok çektiğimizi ifade eden Kılıçdaroğlu, “Analar ağlamasın diye zaman zaman söylemlerde bulunduk, zaman zaman şiirler okuduk, türküler yaktık ama terörü önleme konusunda önemli adımlar atamadık. Terör hâla can yakıyor özellikle terörle mücadele konusunda emin olun son derece samimiyiz ve her sefer, her ortamda dile getiririm derim ki, terörle mücadele konusunda bizden ne istiyorsunuz siz? Biz size her türlü desteği vermeye hazırız. Biz terörü istemiyoruz kendi topraklarımızda, kendi topraklarımızda huzuru ve adaleti istiyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet