Vatan Partisi ‘İncirlik üssü kapatılsın’

Vatan Partisi Elazığ İl Başkanı Hatice Koyun bir basın açıklaması yaparak İncirlik Üssü’nün Amerikan uçaklarına kapatılması için kampanya başlattıklarını duyurdu

Vatan Partisi ‘İncirlik üssü kapatılsın’ Siyaset

Haber: Faik AKGÜN

Vatan Partisi Elazığ İl Başkanı Hatice Koyun bir basın açıklaması yayımlayarak Amerikan uçaklarının terör örgütlerini savunduğunu iddia etti. Koyun, “Bölücü terör örgütü PKK ve FETÖ terör örgütüne karşı devletçe ve milletçe büyük bir mücadelenin içindeyiz. Vatan savaşı veriyoruz. Terör örgütlerinin arkasında Amerika ve İsrail var. Vatan toprağı olan İncirlik Üssünden kalkan Amerikan uçakları, Mehmetçiğimize ve polisimize kurşun sıkan terör örgütlerini savunuyor” dedi.

‘İNCİRLİK ÜSSÜ TÜRKİYE’NİN BAĞRINA SOKULMUŞ BİR HANÇERDİR’

İncirlik Üssü’nün 15 Temmuz’da darbecilere de yataklık yaptığını ifade eden Vatan Partisi Elazığ İl Başkanı Hatice Koyun, “Amerikan tankları sınır boylarında PKK ve PYD’yi desteklemek için, namlularını Türkiye’ye çevirmiş bulunuyor. Dahası İncirlik Üssü 15Temmuz 2016 gecesi FETÖ’nün darbe girişimine yataklık etti. Apaçık ortadadır ki İncirlik Üssü Türkiye’nin güvenliğine hizmet etmemektedir. İncirlik Üssü Amerika’nın Türkiye hükümetini devirme ve Türkiye kalesini içerden ele geçirme girişiminin hizmetindedir. Devekuşu gibi kafamızı kuma gömmenin anlamı yoktur! İncirlik Üssü Türkiye’nin bağrına sokulmuş bir hançerdir. Hükümet, vatan toprağımızda Türkiye’ye karşı bir müdahale ve saldırı üssü bulunmasına izin veremez.  İncirlik Üssü aynı zamanda komşularımıza karşı bir tehdit ve saldırı üssüdür. Suriye Irak ve İran’ın toprak bütünlüğü Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür. Türkiye Müslüman milletlerin düşmanı olan eşkıyaya yataklık yapamaz. Vatan Partisi olarak, İncirlik Üssü’nün ABD uçaklarına kapatılması için bugün Türkiye’de ve yurt dışında kampanya yürütmekteyiz. Hükümetten talep ediyoruz; İncirlik Üssü derhal ABD’ye kapatılsın ve Türk Ordusu’nun denetimine verilsin” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet