SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi

80 İLE ÖRNEK VALİ

80 İLE ÖRNEK VALİ
Bu haber 16 Ocak 2020 - 20:34 'de eklendi.

Aslen Bayburtlu ama artık bir o kadar Elazığlı olan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, İlimize geldiğinden bugüne, kısa bir zaman geçmesine rağmen Elazığlıların gönlünde taht kurmayı başarmasının yanı sıra çalışmaları ile de göz doldurmaya devam ediyor. Vali Kaldırım, protokolün değil, Devletin ve halkın valisi, millet için koşturan, gecesini gündüzüne katan, istihdam oluşturmak amaçlı çırpınan, uykusu kaçan ve vatandaşın her zaman ulaşabildiği Vali oldu. Mahalle muhtarlarından, köy korucularına, şehit ailelerinden,  yetim çocuklara, iş dünyasından,  çiftçilere, öğrencilerden,  tüm kamu çalışanlarına kadar toplumun hemen hemen tüm kesimleriyle yakın iletişim ve gönül birliği kuran,  ilimizin son yıllarda görmeye alışık olmadığı bir yöneticilik yapan Valimiz Çetin Oktay Kaldırım,  Elazığ’ın her sorunu ile dertlenen, gecesini gündüzüne katarak çalışan mesai kavramı bilmeden hizmet eden örnek bir yönetici olarak dikkat çekiyor. Hazırladığı master plan ve vizyon projelerle Elazığ’ı Dünya’ya açan Vali Kaldırım, Elazığlıların tabiri ile şehrimizin hem Ay’ı hem Yıldız’ı…

 

Haber-Yorum: Songül DURSUN

Elazığ, bugüne kadar birçok vali gördü tabii ki… Elbette başarılı Valilerimiz de olmadı değil… Ancak Vali Çetin Oktay Kaldırım, makamda değil sürekli sahada koşturan bir Vali olarak, Elazığlıların tabiri ile “Bu şehrin hem Ay’ı hem Yıldız’ı” oldu. İlimize geldiği günden bu güne kadar her kesimle irtibat kuran ve yakın teması olan bir Vali profili çizdiğini gördüğümüz, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, girişkenliği, cana yakınlığı, çalışkanlığı, samimi ve dürüst bir insan olmasıyla ve Elazığlıların sorunlarını yerinde görerek, şehrin dinamiklerini harekete geçirerek çözüm üretmesiyle Elazığlıların büyük takdirini topluyor.

HALKIN KATILIMCILIĞINA ÖNEM VEREN BİR İDARECİ…***

Yaptığı işin aşkıyla Elazığ’a hizmette sınır tanımayan, Elazığ’da yaşayan herkesin hayatına bir şekilde dokunan, müreffeh bir Elazığ için çalışan, ilimizin gelişimine, kalkınmasına, cazibe merkezi olmasına ve yatırımlar alması için güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir ortam ve iklim oluşturma yönünde sorumlu bir şekilde gayret gösteren Vali Kaldırım, ilimizde göreve başladığı gün “Yatırım ortamını iyileştirme, ilin marka değerini artırma, tarım, hayvancılık, su ürünleri, turizm, sağlık, eğitim, spor gibi alanlarda yeni yatırımlarla katma değer oluşturma, markalaşma, bir çekim merkezi haline gelme ve sektörel çeşitliliği sağlama önemli sorumluluk sahamız olacaktır.” Diye konuşmuş ve göreve başladığı 3 Temmuz 2017 tarihinde ‘Oturmayacağız. Sürekli çalışacağız’ mesajı vermişti. Vali Çetin Oktay Kaldırım, hiçbir konuşmasının sözde kalmadığını yapmış olduğu icraatlarla ortaya koymaya devam ediyor.

KAMUYU DEĞİL, VATANDAŞI MERKEZE ALAN YÖNETİM ANLAYIŞINA SAHİP BİR VALİ…***

Çalışmalarını sürdürürken, “Devleti efendi değil hizmetkar kılmak” anlayışı ile hareket eden Vali Kaldırım, kamuyu değil, vatandaşı merkeze alan, kadim kamu yönetimi anlayışını hâkim kılarak; bürokrasiyi, vatandaşın hayatını kolaylaştıran bir hale getirmek; şefkatli ve merhametli bir yaklaşımla milletin devletiyle muhabbetle kucaklaşmasını sağlamak,‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla hareket ederek, vatandaşı merkeze alıp; vatandaşı hizmetin ve devletin asıl sahibi olarak gören devlet anlayışını hayata geçirmeyi temel prensip edinmiş olacak ki vatandaşın bu denli takdirine mazhar oldu. Sosyal medya yoluyla yapılan iletişimin, halkla ilişkiler uygulamasının bir parçası olduğu farkındalığı ile, sosyal medyayı insanların kendisine daha rahat ve kolay ulaşabilmesi adına aktif kullanan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, vatandaşların isteklerini yerine getirmeyi de ihmal etmiyor. O sadece bir Vali değil, Devlet adamlığı, birleştirici, sıcak ve samimi yaklaşımları, hissettirdiği güven ve hizmetleri ile detakdir topluyor.

VİZYONER BİR BAKIŞ AÇISI ORTAYA KOYDU***

Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ’a gelmeden araştırma yapmaya başlayarak, Twitter’dan bir anket başlatmış, ‘Kıymetli Elazığlılar, Sizce Elazığ’ın gelişmesi, kalkınması, cazibe merkezi olabilmesi ve markalaşması için en önemli 5 proje ne olmalıdır?” sorusunu sormuştu ve Elazığlıların fikirlerini almıştı. Bu davranışı ile halkın katılımcılığına önem veren bir idareci anlayışına sahip olduğunun mesajını o günden vermişti. Arkasından ise göreve geldikten sonra şehrin turizm değerleri ve potansiyellerini öne çıkarmak ve tanıtmak gibi vizyoner bir bakış açısı ortaya koyan Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Cometo Elazığ” sloganıyla da tüm dünyadan Elazığ’a turist davet etmişti. Büyük dikkat çeken, kampanya kısa sürede meyvelerini vermişti.Sosyal medyadan Elazığlılara verdiği müjdelerin heyecanını yaşatan Kaldırım,  Elazığ’a ilklerin müjdesini vererek,  gönülleri fethetmeye devam ediyor.

ELAZIĞ’I ULUSLARARASI ARENADA TANITIYOR****

Elazığ’ı karış karış gezen, ilçelerimizin de gelişip kalkınmasına öncülük eden Vali Kaldırım, ilçelerin ve beldelerin potansiyelini artırmak için çalışmaları ile göz dolduruyor. İlimizde üretilen yöresel ürünlerin tanıtımı konusunda tescil çalışmalarını hız kazandıran Vali Kaldırım’ın, Elazığ’ın uluslararası arenada tanıtılması için yaptığı çalışmalarla vatandaşın gönlünde taht kurdu. 2018 yılının Murat Nehri’nin rafting parkuru olarak ilan edilmesinde büyük çaba ve katkıları olan Kaldırım, Körfez ülkelerinden kente gelen turizmcilerden de yatırım sözünü alarak; bu alanın turizme açılması yönünde güzel projelere imza attı.

İLÇELERİMİZİN POTANSİYELİNİ ARTIRACAK PROJELER…

Kırsalın da kalkınması gerektiğini sık sık ifade eden, bu anlamda ilçelerimizin potansiyelini arttıracak projeleri birer birer hayata geçmesi noktasında yoğun mesai harcayan, Valimiz Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ’a turist çekmek ve Elazığ’ın var olan değerlerini turizme açmak için emek veriyor. İlimizin kış turizminde önemli bir yer tutan,  Türkiye’nin tek göl manzaralı Hazarbaba Kayak Merkezi’nde de yaşanan aksaklıklardan sonra devreye girerek, kayak merkezimize gelen misafirlerimizin güvenli bir ortamda kayak keyfini aileleriyle birlikte yaşamalarını sağlamak adına birçok çalışma yaptı. Yine Sivrice’de bulunan ve PTT kampı olarak bilinen alanda su sporları, plaj voleybolu, zorbing, aktivite, camping ve glamping alanı yapma projesini başlatan Vali Kaldırım’ın  değerlerimizin korunması ve sürdürülebilir kılınması, geleceğe aktarılması adına sahip çıkıyor. Öte yandan muhteşem manzarasıyla Hazarbaba’da yapılan Macera Parkı ve Zipline Parkuru Projesi de doğuda ilk ve tek olma özelliğini taşıyor.
ÇOCUKLARIMIZIN DAHA FAZLA OKUMASI İÇİN GAYRET SARFEDİYOR

“Bütün çalışmalarımızda, temel hedefimiz, göz bebeğimiz çocuklarımız, öğrencilerimiz… Okumak özgürlüktür aynı zamanda bir vatan görevidir” diyerek eğitime verdiği önemi vurgulayan Vali Kaldırım, “Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte hem ‘Elazığ Okuyor’ kampanyasını başlattı hem de okullarımızda motivasyonu arttırmak amacıyla, çocuklarımızın daha fazla okumasını, değer yüklü yetişmelerini sağlamak amacıyla da gayretlerini sürdürdü.

VALİ KALDIRIM, ELAZIĞ’IN SPORTİF ANLAMDA DA ÖNE ÇIKMASINI SAĞLIYOR!

Elazığ’ın sportif anlamda ön plana çıkması noktasında çok büyük katkı veren Vali Kaldırım, Elazığspor’un yaşadığı sıkıntılara da kayıtsız kalmayarak, Kulüpte oluşan problemlerin çözümü konusunda Elazığspor’un her zaman yanlarında oldu, olmaya da devam ediyor. Sadece Elazığspor’a destekleriyle sınırlı kalmayan Vali Kaldırım, İlimizin diğer spor dallarında da faaliyet gösteren gerek spor kulüplerine gerekse bireysel sporculara desteklerini esirgemiyor.
BAYAN KALDIRIM İLE BİRLİKTE ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ HİÇBİR ZAMAN İHMAL ETMİYOR

Elazığ’da mahallelerin ve köylerin sorunlarını dinleyerek çözüm bulmak için toplantılar yapan ve bu toplantıları fırsata dönüştüren Vali Kaldırım bu anlamda muhtarlarla sık sık bir araya gelerek, istişareler yapıyor. Mahallelerimizin ve köylerimizin sorunlarını asgariye indirmek için gayret içerisinde olmayı sürdüren ve kamu hizmetlerini etkin ve verimli şekilde yerine getirerek bu toplantıları adeta ortak akıl buluşmalarına dönüştüren Kaldırım, muhtarlık müessesesinin önemini her fırsatta ifade ediyor. Vali Çetin Oktay Kaldırım ve eşi Berihan Kaldırım Hanımefendi ile birlikte,  “Baş tacımız, Devletimizin en kıymetli varlıkları” diye gördüğü şehit ve gazi ailelerini de hiçbir zaman ihmal etmeyerek onlarla her fırsatta yakından ilgileniyor. Onların sorun ve isteklerini dinleyerek, devletin sıcak elini hissettiriyor.

DEVLETİN ŞEFKAT ELİNİ HER BİR BAKIMA MUHTAÇ VATANDAŞA ULAŞTIRMA ÇABASINDA

Toplum olarak her bir bireye ihtiyacımız olduğunu her platformda ifade eden Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, engelli vatandaşların da daima yanında olmaya çalışıyor. Devletin şefkat elinin her bir bakıma muhtaç vatandaşa ulaşıncaya kadar çalışmalarını sürdüren Kaldırım, ilimizde yaşlı ailelere günlük sıcak yemek, temizlik ve kişisel bakım hizmetini de başlattı. Gece gündüz, kar kış demeden çalışan Vali Kaldırım, bir Vali gibi değil halkın içinden biri gibi hareket ederek çat kapı yaptığı ziyaretler ile İlimizde yaşanan doğal afetlere acil müdahale etmesiyle, mağdur olan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesindeki tez canlılığı ile nöbet tutan asker ve polislerimizle fazlasıyla zaman harcamasıyla da büyük takdir topluyor.

İKİLİ İLİŞKİLERİNİ KULLANARAK ŞEHRE ÇOK SAYIDA YATIRIMCI ÇEKTİ***
Mesai mefhumu gözetmeyen Vali Kaldırım, ilimizin  ekonomik açıdan kalkınması ve istihdama katkı sağlaması amacıyla birçok köklü yerli ve yabancı yatırımcının şehrimizde gerçekleştirecekleri yatırımların temellerini atarak her kesimin övgüsüne mazhar oldu. Elazığ’da adeta yabancı yatırımcı atağı yapan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, ikili ilişkilerini kullanarak şehre çok sayıda yatırımcı çekti. Elazığ’a geldikten sonra yatırımcıları da beraberinde getirmeye devam eden Kaldırım, bu kapsamda İlimize yatırım çekmek amacıyla kentin potansiyelleri üzerinde yoğun çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Vali Kaldırım’ın özel gayret ve çabaları sonucu gün yüzüne çıkan, sadece Elazığ için değil Türkiye için bir kazanım olan Saklıkapı ve Karaleylek kanyonlarında yer tespiti yapılarak Elazığ Valiliğince tescil işlemleri ve koruma kapsamına alınması için doğal sit alanı çalışması başlatıldı.

ELAZIĞ’I DÜNYA’YA AÇTI, DÜNYA’YI ELAZIĞ’A TAŞIDI***

Kaldırım, Elazığ’ı Dünya’ya açıyoruz, Elazığ’ı çevreci, inovative ve akıllı şehir yapıyoruz ve Dünya’yı Elazığ’a taşıyoruz” vizyon ve parolasıyla çok önemli çalışmalar yaparak, özellikle Organize Sanayi Bölgesinde yükselen yerli ve yabancı yatırımcıların yapmış oldukları fabrikalarla istihdamda tarihi bir başarı niteliğinde olan ve şehrimiz ekonomisine çok büyük katkıları olan yatırımların gelmesine büyük katkı sağladı.
ELAZIĞ’I ÇOK DAHA İYİ YERLERE TAŞIMAKTA KARARLI…***
Valimiz Çetin Oktay Kaldırım, daima sorumlu devlet adamlığı ile bayrağımızı daha yükseklere çıkarma  şehrimize ve  insanlarına  sahip çıkarak, daha yaşanabilir bir Elazığ oluşturma,  şehrimizi uluslararası bir destinasyon ve cazibe merkezi haline getirme ve şehrimizin yaşam standartları yüksek, huzurlu ve güvenli kent olma yönünü pekiştirmeye, Elazığ’ı  çok daha iyi yerlere taşımakta kararlı…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER